Włosy muśnięte słońcem

Baleyage już dawno odszedł do lamusa. Dzisiaj stawia się raczej na delikatne refleksy, które dają niezwykle naturalny efekt, ale na tyle wyrazisty, by dostrzec optymalnie zadbaną fryzurę. W trendach jest sombre, to zabieg, który daje efekt delikatnego rozjaśnienia włosów. Dokładnie taki, jaki dają promienie słońca.

Sombre jest fryzjerskim hitem już od kilku sezonów. To nowa odsłona ombre, ale w nieco subtelniejszej odsłonie. Polega na farbowaniu włosów od nasady w ciemniejszej tonacji i przejściu do jaśniejszej na samych końcówkach. Nadal modny jest też ciemny odrost, ale tylko wtedy, gdy powstaje naturalnie, nierówno. Dzięki refleksom, a nie farbowaniu wszystkich włosów właśnie taki można uzyskać.

Jeśli jesteś zdecydowana na sombre, czyli włosy muśnięte słońcem, postaw na dobry salon fryzjerski. Każdy z tych renomowanych ma w swojej ofercie taką usługę i na pewno wykona ją w sposób profesjonalny. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „salon fryzjerski Ursynów” czy „fryzjer Mokotów”, by znaleźć ten, który znajduje się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.

Przed realizacją zabiegu zawsze spytaj o doświadczenie stylisty fryzur. Dowiedz się również, jakimi farbami będzie wykonane sombre. Zdecyduj się też na odpowiednie cięcie. Sombre najlepiej wygląda na włosach mocno wycieniowanych. Bez znaczenia jest jednak ich długość. Uznaje się jednak, że sombre najlepiej wygląda na włosach o długości do ramion. Stylista fryzur powinien podpowiedzieć również, jak takie włosy stylizować. Okazuje się, że lekkie refleksy najlepiej wyglądają w tzw. artystycznym nieładzie. Odłóżmy więc prostownicę do szafki, bo raczej nie będzie nam w tym sezonie potrzebna.

Pamiętajmy, że sombre jest modne zawsze. I chociaż koniec lata zbliża się wielkimi krokami, to jednak ten typ farbowania sprawdzi się także w stylizacjach jesiennych oraz zimowych. Sombre można nosić przez cały rok i cieszyć się fryzurą lekką i subtelną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *