Światowy Dzień Jakości 2021

Światowy Dzień Jakości obchodzimy w tym roku 11 listopada. Wiele firm decyduje się na to, aby cały listopad jako świętować jako Miesiąc Jakości. Głównym celem tych obchodów jest podniesienie poziomu świadomości, na temat tego jak jakość wpływa na nasze życie codzienne. Dążenie do podwyższenia jakości to dążenie do doskonałości, zarówno usług jak i rzeczy. Światowy Dzień Jakości jest zatem dniem świętowania osiągnięć i podnoszenia świadomości tego, jak jakość wpływa na życie człowieka.

Światowy Dzień Jakości został zainicjowany przez organizacje jakości z Europy (EOQ), USA (ASQC) oraz Japonii (JUSE) w 1989 roku i ustanowiony na drugi czwartek listopada każdego roku. Po raz pierwszy został ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1990 roku, aby podnieść międzynarodową świadomość na temat ważnej roli, jaką odgrywa jakość w zapewnianiu dobrobytu ludzi.

Światowy Dzień Jakości 2021

Czym jest jakość?

Jakość oznacza – istotną i wyróżniającą cechę czegoś i dążenie do doskonałości danego produktu, lub usługi. Termin jakość możemy odnieść do wszystkich aspektów aspektach życia. Dla marek natomiast stosowanie podejścia jakościowego jest warunkiem koniecznym do stworzenia zrównoważonego biznesu. Minusem złej jakości w sensie uniwersalnym jest to, że konsumenci ponoszą koszty złej jakości. Dlatego tak ważne jest kupowanie rzeczy dobrych gatunkowo. To sprawia, że można z nich korzystać dłużej, nie mają szkodliwego wpływu na nasze zdrowie, a także wpływają na ochronę środowiska. Celem tego dnia jest promowanie świadomości jakości na całym świecie oraz wspieranie rozwoju i dobrobytu dzieci i dorosłych. W globalnej gospodarce, gdzie sukces zależy od jakości, innowacji i zrównoważonego rozwoju, Światowy Dzień Jakości jest więc okazją do wzmocnienia tych fundamentów i skupienia się na znaczeniu jakości.

Ekologiczne ubrania

Światowy Dzień Jakości 2021 to niezwykłe święto – przypomina o tym, że stawiając na rzeczy dobre gatunkowo, przyczyniamy się do ochrony środowiska. Kiedy możemy nosić ubrania przez długi czas, nie zaśmiecamy planety niepotrzebnymi ciuchami, które lądują na śmietniku już po jednym sezonie. Jakość oznacza również komfort i bezpieczeństwo dla zdrowia. Jest to szczególnie ważne w przypadku ubrań dla dzieci. Wiadomo, że zawsze chcemy im podarować to co najlepsze. Ubrania dla niemowlaków i dla dzieci powinny mieć najlepszą jakość. Wskazane jest, żeby były zrobione ze starannie wyselekcjonowanych i przetestowanych pod kątem użyteczności i bezpieczeństwa naturalnych materiałów. To zapewni komfort, jakiego potrzebuje ich delikatna skóra. 

Polecamy też ciekawe informacji na temat innych świąt okolicznościowych np. bardzo interesujący jest Dzień gier planszowych 2021.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *