Kupujemy kurtkę na motor

Jesteś początkującym motorzystą i szukasz kurtki na motor, która będzie właściwa? Na co zwrócić uwagę?

To, na co w pierwszej kolejności zwrócimy uwagę, to wygląd kurtki. Wygląd jest oczywiście istotny, bo musimy ją nosić z przyjemnością, ale nie najważniejszy. Kurtka powinna być dobrze dopasowana, do naszych rozmiarów. Powinna ona przylegać do ciała. Kurtka dainese, która będzie luźna, podczas jazdy wypełni się powietrzem. Z tego powodu będzie trzepotała. Pamiętajmy o tym, że kurtka skórzana z czasem będzie wygodniejsza, więc nie przejmujmy się początkowymi odczuciami. Z kolei kurtka klim tekstylna powinna być wygodna już w dniu zakupu. Kurtka taka, co prawda też dopasuje się do kształtu użytkownika, ale w znacznie mniejszym stopniu, niż kurtka wykonana ze skóry. Istotnym elementem w przypadku kurtki jest długość rękawów. Rękaw w czasie trzymania dłoni na kierownicy powinien kończyć się na równo z nadgarstkiem.

Bez względu na to, z czego wykonana jest kurtka motocyklowa, powinna zawiera odpowiednie protektory, które będą chroniły łokcie, kręgosłup w przypadku ewentualnego upadku. Kurtka na motor powinna też posiadać odblaski, które pozwolą nas zauważyć, gdy zsiadamy z motoru. Dodatkowym elementem zabezpieczającym jest także możliwość spięcia kurtki ze spodniami. Taki komplet lepiej ochroni nasze ciało.

Pamiętajmy o tym, że kurtka motocyklowa narażona jest na warunki atmosferyczne, dlatego powinna zapewnić nam komfort zarówno w czasie deszczu, jak i słońca. Zwróćmy uwagę na membranę oddychającą. Wodoszczelne zamki czy zakładki również będą w cenie. W przypadku kurtki na zimę powinna mieć podpinkę ocieplającą. A przy upałach kluczowa będzie wentylacja. Przydadzą się zamki wentylacyjne. Jak widać, jest sporo elementów, na które warto zwrócić uwagę podczas wybierania modelu dla nas. Jest ich jednak tak wiele, że na pewno znajdziemy coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *