Pedicure leczniczy — dlaczego zdrowe stopy są ważne.

Pedicure leczniczy to zabieg na stopy, który oprócz celu pielęgnacyjnego ma też cel leczniczy. Zabieg ten sprawdzi się świetnie u osób, które mają drobne deformacje stóp, odciski, nagniotki, modzele, czy pękające pięty. Jest to też dobry sposób, aby zregenerować zniszczone stopy po zimie i jesieni.

Zabieg pielęgnacyjny na stopy powinien zostać wykonany przez profesjonalny salon kosmetyczny. Warszawa, Kraków, Gdańsk lub inne miasta są pełne gabinetów kosmetycznych, w których można znaleźć profesjonalistów na wysokim poziomie. W mniejszych miastach jest mniej pokaźny wybór, ale rosnąca popularność tego typu zabiegów sprawia, że stają się one coraz bardziej dostępne.

salon kosmetyczny warszawa

Przed pierwszą wizytą ważne jest, aby zaznajomić się z etapami zabiegu leczniczego. Specjalistka lub specjalista zacznie zabieg od kompleksowej oceny stóp, przeprowadzenia wywiadu i rozpoznania ewentualnych chorób dermatologicznych (np. grzybicy paznokci, zmian alergicznych na skórze itd.). Jeśli profesjonalista lub profesjonalistka stwierdzą zmiany chorobowe, to może się okazać, że pielęgnacja nie może zostać przeprowadzona i konieczna jest konsultacja lekarska. Jeśli jednak tak się nie stanie, to następnym etapem jest kąpiel stóp wodzie z solą — powoduje to, że naskórek zostaje zmiękczony i odkażony. Potem zostaje skrócona i oszlifowana płytka paznokci oraz usunięte skórki paznokci, odciski, modzele itp. Podeszwa stóp również zostaje wypielęgnowana. Na sam koniec zostaje wklepany krem oraz, jeśli klientka lub klient sobie tego życzy, nałożony zostaje lakier (tradycyjny lub hybrydowy). Cały zabieg trwa od 40 minut do godziny.

Efekty pedicure leczniczego są widoczne od razu po zabiegu i utrzymują się nawet kilka tygodni. Do pozytywnych skutków takiego zabiegu można zaliczyć m.in. zredukowanie bólu stóp i poprawienie komfortu chodzenia. Pamiętajmy jednak, że jeśli nasze stopy są bardzo zniszczone, to jeden zabieg nie wystarczy, aby je zregenerować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *