Jak walczyć z oznakami starzenia na szyi?

Podczas codziennej pielęgnacji naszego ciała bardzo często zapominamy o szyi. O ile dbamy o nieskazitelny wygląd twarzy, to szyja i dekolt są najczęściej pomijane. Zwracamy uwagę jedynie na te partie, które są zawsze widoczne. To ogromny błąd. Dermatolodzy potwierdzają, że skóra na szyi ulega procesom starzenia dokładnie tak samo szybko, jak ta na twarzy. Należy więc dbać o jej kondycję z takim samym zaangażowaniem.

Pierwsze oznaki starzenia się skóry na szyi

Chociaż szyja nie jest może tak mocno eksponowana i poddawana niekorzystnym czynnikom, takim jak promienie słońca, wiatr czy mróz, to nie da się ukryć, że my sami bardzo często wpływamy na jej nieodpowiedni stan. Wystarczy podać za przykład spanie. Podczas snu skóra na szyi i dekolcie ulega gnieceniu, a początkowo zanikające i wygładzające się bruzdy, bardzo szybko zostaną utrwalone.

Warto również dodać, że to właśnie w tym miejscu naszego ciała skóra produkuje niewielką ilość kolagenu i elastyny. Sprawia to, że szyja bardzo szybko zaczyna wyglądać nieestetycznie, widać na niej mało jędrną skórę i szpetne zmarszczki. Tylko codzienna pielęgnacja odpowiednimi preparatami pozwoli zwalczyć pierwsze oznaki jej starzenia. Przypominamy, że ten rozpoczyna się już po 20 roku życia, ale właściwymi zabiegami proces ten można opóźnić o co najmniej kilka lat. Tak samo skutecznie udaje się zniwelować pierwsze objawy, które stają się już widoczne.

Kosmetyki, które wpłyną na zdrowy i piękny wygląd szyi i dekoltu

Najlepsze środki kosmetyczne, które doskonale walczą z pierwszymi oznakami starzenia się partii szyi oraz dekoltu, to te, które w swoim składzie zawierają bogactwo witaminy C. To idealny antyoksydant, który dodatkowo pobudza produkcję naturalnej elastyny i kolagenu. Drobne zmarszczki zostają szybko usunięte, a szyja nabiera nieskazitelnego blasku.

Kolejny składnik, który powinien zawierać dobry krem czy serum stosowany w partiach szyi to wyciąg z brunatnic. Ten wspiera gospodarkę kolagenową, która z kolei odpowiada za utrzymanie skóry w pełnej jędrności i gładkości. Tak samo zresztą, jak wyciąg z rokitnika, który dodatkowo nawilża suchą skórę. Uwagę warto zwrócić też na koloryt szyi. Aby go wyrównać, niezbędne są preparaty z wyciągiem z kwiatu szarotki alpejskiej.

Osobiście polecam markę Arbonne Polska opinie – poleciła mi te wyroby koleżanka i sprawdziły się w 100%.

Regularna pielęgnacja kluczem do sukcesu

Osoby, które zdają sobie sprawę z konieczności ingerencji w dbanie o kondycję skóry na szyi, nie zawsze pielęgnują ją regularnie. Okazuje się, że tylko systematyka może dać pożądane efekty. To dlatego o szyi trzeba pamiętać każdego dnia, a wklepywanie w nią odżywczych preparatów musi odbywać się codziennie, dokładnie tak samo, jak pielęgnacja skóry twarzy. Najskuteczniejsze zabiegi to te, które wykonywane są wieczorem, na skórze dokładnie oczyszczonej. Dzięki temu w nocy podczas snu realizowana jest jej kompleksowa regeneracja.

Należy mieć na uwadze, by wszystkie kosmetyki dobierać odpowiednio do wieku i stanu skóry szyi. Przeznaczenie i sposób użycia konkretnych środków jest zawsze podany przez producenta na opakowaniu. Jeśli rzeczywiście chcemy wpłynąć na poprawę wyglądu szyi, trzeba korzystać z dedykowanych preparatów we wskazany sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *