Jak utrzymać w czystości miejsce pracy po powrocie z pracy zdalnej?

Budowanie przyjaznego i bezpiecznego miejsca pracy w zasadza się nie tylko na dostarczeniu odpowiedniego sprzętu, ale również na utrzymaniu odpowiedniego stopnia czystości. W dzisiejszych czasach jest to wyjątkowo ważne, gdyż w związku z pandemią koronawirusa i powrotem niektórych osób do miejsc pracy, bardzo ważne jest zachowanie czystości, aby wirus się nie rozprzestrzeniał.

Praca zdalna a zachowanie czystości

W wielu firmach pracownicy przeszli na tryb pracy zdalnej. W związku z tym głównym narzędziem pracy dla nich stał się komputer, myszka i monitor. O ile w biurach pracodawcy często oferują środki do dezynfekcji sprzętu komputerowego, to nie każdy w domu posiada odpowiednie środki.

Do samodzielnego odkażania sprzętów elektronicznych pod żadnym pozorem nie można wykorzystywać wody z mydłem. Nie powinno się również czyścić komputerów wtedy, gdy są one podłączone do prądu.

Najlepszym sposobem do czyszczenia sprzętu elektronicznego jest użycie alkoholu izopropylowego. Jeśli nie znajduje się on w domostwie, to najlepiej jest przetrzeć suchą i czystą szmatką cały komputer. Można również użyć chusteczek do czyszczenia okularów.

Powrót do biura i gruntowne sprzątanie

W biurze, do którego przez dłuższy czas nikt nie wracał, również należy doprowadzić do czystości. Po długiej nieobecności na pewno należy odkurzyć i zmyć kurz z biurek, blatów i wszystkich innych miejsc, w których może się on zbierać.

Problematyczne mogą być resztki jedzenia i nieumyte naczynia pozostawione w biurze. Takie niedbalstwo może sprawić, że w biurze zalęgną się robaki i konieczna będzie dezynsekcja. Warszawa to miejsce, w którym jest wiele biurowców i może stać się to poważnym problemem. Wystarczy, że na jednym piętrze zalęgną się robaki i od razu trzeba będzie zdezynfekować cały budynek.

 

Czytaj więcej: Wydatki na utrzymanie czystości a zwolnienie z VAT – jakie trzeba spełnić warunki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *