Jak poznać, że w domu masz pluskwy?

zwalczanie pluskiew warszawa

Po drugiej Wojnie Światowej niesamowicie trudno było znaleźć gdziekolwiek pluskwy. Taki stan utrzymywał się do lat 90. Od tego czasu można zaobserwować powolny wzrost pluskiew. A już od paru lat można zauważyć coraz częstsze plagi pluskiew. Jak poznać, że nasze mieszkanie zostało zaatakowane przez pluskwy?

Czym są pluskwy i jak szkodzą człowiekowi?

Pluskwa to pasożyt, który żywi się ludzką krwią. Mimo, że pluskwa jest mała (jej rozmiar to około 5 milimetrów), to potrafi być niesamowicie dokuczliwa. Pasożyty szybko przywiązują się do swojego żywiciela, którym jest człowiek, i bardzo szybko zagnieżdżają się przede wszystkim w pościeli. Ugryzienia pluskiew nie bolą – pasożyty swoją śliną znieczulają miejsce znieczulenia, a następnie przyczepiają się do miejsca karmienia. 

Ugryzienia pluskiew u większości osób powodują swędzenie i pieczenie. Niektóre osoby zmagają się z poważnymi reakcjami alergicznymi na ślinę pluskiew.

Po wyssaniu odpowiedniej ilości krwi pluskwy zaczynają się rozmnażać i składają jaja. Samica może złożyć nawet do 3 jaj dziennie, co sprawia, że pluskwy namnażają się niesamowicie szybko i w ciągu paru dni można je znaleźć w każdym miejscu w mieszkaniu. 

Jak pozbyć się pluskiew z mieszkania?

Pozbycie się pluskiew z mieszkania jest niesamowicie trudne. Jaja pluskiew są odporne na większość komercyjnie dostępnych środków chemicznych, a same pluskwy przebywają w trudno dostępnych miejscach. Jak tylko zauważysz u siebie ugryzienia pluskiew i ślady krwi na pościeli, niezwłocznie skontaktuj się ze specjalistyczną firmą sprzątająca, która w swojej ofercie ma zwalczanie pluskiew. Warszawa to takie miejsce, w której plagi pluskiew są coraz częstsze – ostatnio można było ją zauważyć w paru warszawskich szpitalach. Nie warto próbować usunąć pluskiew na własną rękę — zadzwoń jak najszybciej po specjalistę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *