Domowa pielęgnacja skóry

W czasach pandemii koronawirusa zalecana jest społeczna kwarantanna. W jej obliczu zamknięte pozostały salony fryzjerskie oraz kosmetyczne. Dzisiaj osoby, które chodziły do kosmetyczki po ratunek w walce z trądzikiem, zmarszczkami, przebarwieniami czy nadmierną suchością cery, muszą zadbać o siebie samodzielnie. Co więcej, wydaje się, że nie jest to wcale takie proste, ponieważ nie mamy dostępu do wszystkich profesjonalnych preparatów, z których korzysta kosmetyczka. Nie mamy też wiedzy w zakresie tego, jak z nich korzystać.

Właśnie dlatego wspierać pielęgnację skóry domowymi, naturalnymi, bezpiecznymi sposobami. Dzięki nim nie ma mowy o negatywnych skutkach ubocznych, za to o optymalnej skuteczności, jeśli tylko kuracja będzie realizowana regularnie. Świetnie z problemami dermatologicznymi radzi sobie na przykład olejek herbaciany. Ten ma właściwości dezynfekujące, przeciwzapalne, antybakteryjne. Same kosmetyczki polecają go do walki z trądzikiem, a nawet opryszczką oraz grzybicą skóry.

Po dobre olejki eteryczne nie trzeba nawet wychodzić w domu, bo większość z nich udaje się bez problemu zamówić w sklepach online. Warto wybierać te renomowane, które podają kraj pochodzenia, sposób produkcji olejku oraz sposób jego przechowywania. Ważne jest, by olejek był rzeczywiście naturalny. Zapłacimy za niego więcej, ale za to możemy być pewni dobroczynnego działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *