Camperem na wyjazd

Za oknem słońce wita nas coraz cieplejszymi promieniami. Zmęczeni zimową aurą zaczynamy myśleć o wyjazdach. Modne staje wypożyczenie kampera. Warszawa to miasto, w którym jest mnóstwo ofert.

Camper jako środek transportu 

Camperem można przemieszczać się swobodnie zarówno po kraju, jak i za granicą. Żeby prowadzić kampera, wystarczy prawo jazdy kat B, o ile waga całości (wraz z pasażerami i bagażem) nie przekracza 3,5 t.

Ile pali camper?

Spalanie wynosi ok. 8-11 litrów na 100 km podczas ekonomicznej jazdy.

Gdzie zaparkować camperem?

Najwygodniejszym miejscem są campingi. W wielu miastach turystycznych znaleźć można miejsca dedykowane właśnie kamperom. Wówczas istnieje możliwość usunięcia nieczystości i szarej wody z campera oraz uzupełnienie czystej wody. Dodatkowo można skorzystać z prysznica i innych udogodnień czy rozrywek.

Alternatywą są przystanki w mniej cywilizowanych miejscach, czyli „na dziko”. Tutaj trzeba się zapoznać z przepisami konkretnych krajów. Warto zwrócić uwagę na różnicę między parkowaniem a kempingowaniem. Kamper do 3,5t traktowany jest jak zwykły pojazd, więc stanąć można w nim wszędzie tam, gdzie można zaparkować autem osobowym, pod warunkiem, że nie zastawia się przejazdu. Wystawienie krzesełka czy otwarcie okna może być już uznane za campingowanie, co już może grozić karą.

Kamper jako miejsce noclegowe

Kamper to naturalnie miejsce, które z powodzeniem może zastąpić hotel, co może okazać się dużą wygodą oraz oszczędnością czasu i pieniędzy. Wyobrażasz sobie wycieczkę, podczas której nie dzwonisz w panice po hotelach, szukając pokoju, mieszczącego się w twoim budżecie? Super opcją. Dodatkowo mamy komfort snu o dowolnej porze. W ciszy, bez imprezujących za ścianą sąsiadów i pani pokojowej zmieniającej ręczniki o 7:00 rano.

Jesteś już zdecydowany na wypożyczenie kampera?  Warszawa to idealne miejsce do startu wycieczki w dowolnym kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *